Veprimi i gjyqtarit kosovar bëhet trend botëror

21:11 | 20 Qershor 2019

Në ndeshjen e superyjeve të Kosovës për nder të ditës së çlirimit gjyqtari i ndeshjes Genc Nuza kishte bërë një veprim interesant.

Ai kishte fishkëllyer Muharrem Sahitin, i cili kishte pritur karton të verdhë nga gjyqtari, por në vend të kësaj Nuza nxori një faculetë të bardhë për të fshirë djersët, shkruan portali arbresh.info.

Tani një gjyqtar në Holandë ka përsëritu veprimin e tij, i cili duket t’ju ketë pëlqyer shumë njerëzve, pasi që lavdërohet dhe po shpërndahet me të madhe.

Ishte fillimisht faqja ‘433’ që nisi këtë trend, tani sërish ka bërë një gjë të tillë.

Genc Nuza njihet si një nga gjyqtarët më të mirë në futbollin kosovar./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara