Van Persie: Alex Ferguson theu premtimin që ma bëri

11:39 | 31 Mars 2020

Ish-ylli i Manchester United, Robin van Persie ka zbuluar si trajneri, Sir Alex Ferguson theu premtimin që i kishte bërë.

Holandezi u transferua nga Arsenal te “Djajtë e Kuq” në verën e vitit 2012 dhe shënoi 26 gola, ndërsa United fitoi titullin për të 20-tën herë, transmeton portali arbresh.info.

Van Persie njihet si legjendë e klubit, mirëpo është penduar se nuk ka mundur të luaj më shumë nën urdhrat e Ferguson.

“Para se të nënshkruaja e pyeta, Sa do qëndrosh? Me tha se ka plan të qëndrojë edhe për se paku tri vite”.

“Për mua ishte zhgënjim i madh sepse nënshkrova me United vetëm për të”, deklaroi ai për SoFoot.

United tashmë kanë filluar të gjejnë formën e duhur dhe janë duke ‘luftuar’ për pozitën e katër në tabelë./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara