Valencia “njofton” nënshkrimin me Francis Coquelin

16:52 | 10 Janar 2018

Valencia ka njoftuar nënshkrimin me mesfushorin e Arsenalit, Francis Coquelin, për një postimi të enkriptuar.

‘Los Che’ kanë rënë dakord me “Topçinjtë” për një marrëveshje prej 10.5 milionë funta dhe tani ata kanë postuar një foto të valixheve të Valencias me inicialet ‘FC’, transmeton portali arbresh.info.

Në mbishkrim ishte vendosur gjithashtu shenja e valixhes dhe ajo e verifikimit që nënkupton se mesfushori francez tashmë ka marrë rrugën për në Spanjë.

Spanjolli dëshironte të transferohej në formë huazimi, por Arsenali insistoi që marrëveshje të jetë e përhershme.

West Ham United dhe Crystal Palace mendohet gjithashtu se ishin të interesuar për të siguruar shërbimet e tij në rast se lojtari preferonte qëndrimin në Londër./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale