Google ADS

Unai Emery shpjegon arsyen pse lejoi largimin e Jack Wilsheres

18:45 | 13 Korrik 2018

Unai Emery ka zbuluar për herë të parë pse lejoi mesfushorin Jack Wilshere të largohet nga Arsenali.

Favoriti i “Topçinjve”, Wilshere u largua nga Emirates muajin e kaluar pasi vendosi për të mos pranuar kontratën e re të shtruar nga klubi, transmeton portali arbresh.info.

“Ishte taktike, ishte një vendim taktik. Biseda me Wilsheren ishte një bisedë shumë e mirë”, ka thënë fillimisht 46-vjeçari.

“Ja shpjegova atij opinionin tim dhe se si unë dëshirojë të ndërtojë skuadrën dhe nuk mund t’i thoja atij se do të luaj një njëmbëdhjetshen time”

“Po ashtu, ai shpjegoi se vendimi nuk ishte i lehtë për të, por ai dëshironte të zgjedhte opsionin më të mirë për të”

Reprezentuesi i Anglisë  iu bashkua West Ham United falas./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale