Google ADS

Ultrasit e Arsenalit ndezën fishekzjarre jashtë hotelit të Man City – por plani u dështoi keq

16:26 | 14 Maj 2024
.

Grupi i tifozëve të Arsenalit, Ashburton Army, organizoi një shfaqje fishekzjarre jashtë hotelit të ekipit të Manchester Cityt në Londër të hënën në mbrëmje.

Megjithatë, plani dështoi: lojtarët e Pep Guardiolës nuk ishin në hotel pasi kampioni në fuqi u largua nga Mançesteri për në kryeqytetin e Anglisë të martën në mëngjes.

Shfaqja e fishekzjarreve të orës 02:00 të mëngjesit përfundoi duke i bezdisur disa banorë vendas dhe nuk do të ketë asnjë efekt në ndeshjen vendimtare Tottenham kundër Manchester City të martën mbrëma.

Nëse kampionët në fuqi fitojnë ndeshjen, ata do të shkojnë në ndeshjen e fundit të sezonit 2023/24 në Ligën Premier, dy pikë më shumë se Arsenali. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme