UEFA anulon Kampionatin Evropian për U-19

16:26 | 23 Shkurt 2021

UEFA ka vendosur për ta anuluar Kampionatin Evropian U-19 që ishte planifikuar të mbahej këtë vit, në të dy konkurrencat.

Vendimi është marrë sot nga organi më i madh i futbollit në Evropë.

Kjo erdhi si pasojë e pandemisë COVID-19 dhe nga frika se gjendja me virus do të mund të përkeqësohej.

Fillimisht UEFA kishte anuluar në dhjetor Kampionatin Evropian për grupmoshat nën 17 vjeç.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara