Google ADS

Tottenham fiton dhe merr pozitën e katërt në tabelën e Premier League

21:02 | 7 Prill 2024
D.H

Tottenham ka arritur të shënoj fitore me rezultat 3-1 ndaj Nottingham Forestit në kuaëdr të xhiros së 32-të në Premier League.

Gjithçka nisi mirë për Spurs kur Murillo i Burnleyt shënoi autogol për ti dhuruar epërsinë vendasve, shkruan Arbresh.info.

Por nuk vonoi shumë përgjigja e mysafirëve, ishte Chris Ëood 12 minuta më vonë që barazoi rezultatin në 1-1.

Pjesa e dytë pati kahje tjetër me Tottenham që dominoi.

Va nder Ven riktheu epërsinë e Spursave në minutën e 53-të.

Kurse pesë minuta më vonë Pedro Porro e ngriti epërsinë në 3-1.

Pas kësaj fitore Tottenham ngritët në pozitën e garë me 60 pikë aq sa ka edhe Aston Villa, por kujtojmë se spurs kanë një ndeshje më pak.

Deri në fund do të jetë një garë e ngushtë për vendin e katërt ndërmjet këtyre dy skuadrave, pozitë kjo që është e fundit që të dërgon në Champions League./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme