Google ADS

Torreira dëshiron largimin nga Arsenal, agjenti ia ofron dy gjigantëve italian

22:59 | 7 Prill 2020
Arbresh Info

Mesfushori i Arsenal-it, Lucas Torreira dëshiron të largohet nga “Emirates” për tu rikthyer në Seria A.

Sipas Calciomercato, agjenti i lojtarit e ka ofruar te dy klubet italiane, Milan dhe Napoli, transmeton portali arbresh.info.

Uruguaiani është lodhur me minutazhin e vogël te “Topçinjtë” andaj shpreson që më transferimin në kampionatin italian mund të rigjejë formën e duhur.

“Topçinjtë” pagoi 29 milionë euro kur e transferoi nga Sampdoria në verë të vitit 2018.

Torreira ka bërë 33 paraqitje për Arsenalin këtë sezon duke shënuar dy gola dhe kontribuar me një asistim, por ka pësuar lëndim në gju.

Thuhet se Milan është favorit për ta transferuar sepse edhe më herët kanë provuar, por nuk ia dolën./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale