Google ADS

Top 10 lojtarët më të paguar në Ligën Premier – diferencë e ngushtë mes tyre në fitime

18:38 | 26 Mars 2023

Sportac ka publikuar listën e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier, derisa në vendin e parë është padyshim një lojtar që e meriton edhe centin e fundit.

Kevin de Bruyne është lider me pagë në elitën e futbollit anglez, derisa vazhdon të cilësohet si mesfushori më i mirë ofanziv.

Ylli belg fiton mbi 23 milionë euro në sezon, duke u bërë kështu më i paguari në Ligën Premier.

Pas tij është bashkëlojtari te Manchester City dhe golashënuesi më i mirë i këtij sezoni deri më tani, Erling Haaland.

Sulmuesi norvegjez fiton mbi 22 milionë euro te kampioni në fuqi i Ligës Premeir, shkruan telegrafi.

Top treshen e mbyll anëtari i Manchester United, David de Gea, që po ashtu fiton mbi 22 milionë euro.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier sipas Sportac:

1# Kevin de Bruyne – 23.5 milionë euro
2# Erling Haaland – 22 milionë
3# David de Gea – 22 milionë euro
4# Mohamed Salah – 20.6 milionë
5# Jadon Sancho – 20.6 milionë
6# Raphael Varane – 20 milionë euro
7# Raheem Sterling – 19 milionë
8# Jack Grealish – 17.6 milionë euro
9# Casemiro – 17.6 milionë
10# Enzo Fernandez – 17 milionë euro.

Shpërndaje në rrjete sociale