Të gjitha çiftet në Ligën e Evropës, 50 skuadra kërkojnë kalimin në ‘Play Off’

09:20 | 21 Korrik 2017

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e turit të dytë në Ligën e Evropës.

25 përballje do të jenë në raundin e tretë ku 50 skuadra do të kërkojnë një biletë për fazën e ‘Play Off’.

Në këtë raund të garave do të zbresin në fushë edhe gjigantë të futbollit evropiane si Milan, Olympique Marseille e Athletic Bilbao.

Dy skuadrat shqiptare, Skënderbeu nga Korça dhe Shkëndija nga Tetova i dinë tanimë kundërshtarët e tyre.

Korçarët do të përballen me ekipin çek Mlada Boleslav ndërsa tetovarët do të përballen me Trakain.

PSV Eindhoven – Osijek
Trakai – Shkëndija Tetovë
Krasnodar – Lyngby
Sturm Graz – Fenerbahçe
Panathinaikos – Gabala
Mllada Boleslav – Skënderbeu
Austria Vjenë – AEL Limasol
Dinamo Zagreb – Odd
Dinamo Bukuresht – Athletic Bilbao
Olimpik Donjetzk – PAOK
Arca Gdinia – Midtjylland
Ostersunds – Fola Esh
Bordeaux – Videoton
Macabi Tel-Aviv – Panionios
Utrecht –Lech Poznan
CSU Krajova – Milan
Brondby – Hajduk Split
Gent- Altach
Astra Giurgiu – Oleksandrija
Everton – Ruzhomberok
Aberdeen – Apollon Limasol
Crvena Zvezda -Sparta Pragë
Botev Plovdiv – Maritimo
Zenit –Bnei Jehuda Tel-Aviv
Olimpique Marseille – Oostende
Freiburg – Domzale
AEK Larnaca –Dinamo Minsk
AIK – Braga
Suduva – Sion/telegrafi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara