Superliga e Kroacisë, shqiptari golashënuesi më i mirë (Foto/Video)

19:47 | 12 Mars 2017

Muzafer Ejupi ka vazhduar me formën e tij të mirë në Superligën e Kroacisë.

Sulmuesi shqiptar nga Maqedonia, ka shënuar golin e fitores kundër Belupos. Skuadra e Muzaferit, Osijeku e fitoi këtë ndeshje me rezultatin 1-2, me golat e shënuar nga Lesjak (71′) dhe Ejupi (84′), shkruan portali arbresh.info.

Muzafer Ejupi 28 vjeçar nga Maqedonia, aktualisht golashënuesi më i mirë në Kroaci
Muzafer Ejupi 28 vjeçar nga Maqedonia, aktualisht golashënuesi më i mirë në Kroaci

28 vjeçari shqiptar me golin e shënuar sot ka arritur në kuotën e 12 golave të shënuar, dhe aktualisht është golashënuesi më i mirë në Superligën e Kroacisë./arbresh.info/

golashenuesit-kroaci
Muzafer Ejupi me 12 gola të shënuar, është golashënuesi më i mirë në Kroaci

https://www.facebook.com/MmuzaferEjupi/videos/1226127654151266/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme