Superkupa e Spanjës: Real Madrid – Athletic Bilbao, formacionet zyrtare

18:47 | 16 Janar 2022

Real Madrid dhe Athletico Bilbao do të përballen sonte në kuadër të finales së Superkupës së Spanjës.

Të dy skuadrat tashmë ka bërë zyrtare formacionet më të forta të mundshme për këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid (4-3-3): Thibaut Courtois, Lucas Vazquez, Eder Militao, David Alaba, Ferland Mendy, Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos, Rodrygo, Vinicius Junior dhe Karim Benzema.

Athletic Bilbao (4-4-2): Unai Simon, Mikel Balenziaga, Inigo Martinez, Yeray Alvarez, Oscar de Marcos, Alex Berenguer, Dani Garcia, Oier Zarraga, Iker Muniain, Oihan Sancet dhe Inaki Williams.

Ndeshja do të zhvillohet në “King Fahd Stadium” me fillim nga ora 19:30./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara