Google ADS

Shënon mesfushori i Kosovës

16:55 | 13 Gusht 2017

Reprezentuesi i Kosovës, Benjamin Kololli, kontribuoi për skuadrën e Lausannes, e cila u kualifikua në të 16-ën e finales së Kupës së Zvicrës. Lausanne si mysafir shënoi fitore me rezultat 3:1 ndaj NK Pajde Mohlin.

Për Pajde shënoi Ivelja (36’) dhe për Lausannen realizuan: Bojinov (25’), Kololli (63’ nga penalltia) dhe Geissmann (87’). Kololli u paraqit standard, kurse Andi Zeqiri nga minuta e 89-të. Lausanne synon të jetë sa më lartë në garën për Kupë e Zvicrës.

Shpërndaje në rrjete sociale