Serge Aurier dëshiron transferimin te AC Milan-i

12:29 | 30 Gusht 2020

AC Milan vazhdojë të negociojë me Tottenham-in për shërbimet e mbrojtësit Serge Aurier, sidomos pasi gjiganti anglez transferoi Matt Doherty nga Wolves.

Doherty kaloi të Tottenham-i për 16.5 milionë euro, ndërsa Aurier nuk është më i nevojshëm të klubi londinez, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Daily Star, Aurier është ofruar te Wolves në shkëmbim për Doherty, por ishte lojtari që refuzoi këtë kalim.

Ai është i fokusuar të transferimi të Milan-i, derisa bisedimet mes dy klubeve ende s’kanë mbaruar.

Tottenham-i vazhdon të kërkojë 20 milionë euro, derisa “Rosonerët” kanë ofruar nën 15 milionë euro.

Gjiganti italian momentalisht ka prioritete të tjera, siç është mesfushori i Brescia-s, Sandro Tonali, Tiemoue Bakayoko nga Chelsea dhe Brahim Diaz nga Real Madrid-i./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara