Rodrigo Moreno në ‘radarin’ e Arsenal-it

21:31 | 20 Prill 2020

Arsenal ka interesim për sulmuesin e Valencia, Rodrigo Morena.

“Topçinjtë” gjatë verës mund të ndajnë rrugën me kapitenin, Pierre-Emerick Aubameyang, kontrata e të cilit skadon në verë të vitit 2021, transmeton portali arbresh.info.

Arsenal ka filluar të interesohet për pasuesin e gabonezit dhe në listën e tyre ndodhet Moreno.

Spanjolli është duke kaluar formë të mirë në Seria A dhe deri me tani ka shënuar 19 gola në të gjitha garat.

Klauzola e Moreno-s është 102 milionë eruo, por gjatë verës do zbritet në vetëm 50 milionë euro./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara