Rodgers: Sturridge është lojtarë më i mirë se sa Harry Kane

22:43 | 10 Shkurt 2015

Edhe pse Kane po kalon një formë fenomenale duke shënuar 22 gola deri më tani, Rodgers mendon se Sturridge është lojtarë më i mirë se sa Kane.

“Për mua askush nuk është më i mirë se sa Daniel Sturridge, ” tha Rodgers për gazetarët.

“ Ai ka gjithçka çfarë i duhet një lojtari, nëse luan rregullisht dhe nuk lëndohet. Golat e tij, fuqia e tij dhe gjithçka tjetër që ka ai, e bëjnë atë sulmuesin më të mirë anglez.”

“ Por jam i sigurt se Daniel e kupton se tani Anglia ka edhe një sulmues tjetër shumë të mirë dhe do ta ndihmojë atë kur të luajnë me kombëtaren.”

Sturridge do të luaj lojën e parë për Liverpulin që nga Gushti i vitit të kaluar kur u lëndua, dhe Rodgers shpreson se ai do ta ndihmojë Liverpulin t’i afrohet pozitës së katërt e cila dërgon në Ligën e Kampionëve.

Shpërndaje në rrjete sociale