Rivalët e Chelseat kërkojnë ta transferojë me parametra zero Antonio Rudiger

17:39 | 21 Janar 2022

Manchester United do të bëjë një lëvizje për mbrojtësin e Chelseat, Antonio Rudiger.

Sipas “Marca”, mbrojtësi i Chelseat, Antonio Rudiger mund të jetë në rrugën e tij drejt rivalëve të bluve, Manchester United për shkak se trajneri i përkohshëm i tyre, Ralf Ragnick, gëzon një marrëdhënie të mirë me agjentin e lojtarit, Sehr Senesie.

Rudiger ka qenë mbrojtësi më i mirë i Chelseat këtë sezon, duke mos humbur pothuajse asnjë ndeshje për blutë deri më tani.

Trajneri, Thomas Tuchel është mbështetur në qendërmbrojtësin gjatë gjithë edicionit duke gjeni njëri nga lojtarët më kryesor deri më tani në skuadër.

Megjithatë, raportimet e fundit duket se sugjerojnë se Manchester United mund të jetë në linjë për të vjedhur mbrojtësin nga Londra në një transferim me parametra zero në verë.

Skuadra e mëdha evropiane, Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munchen janë të lidhura gjithashtu me transferimin e mbrojtësit./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara