Reagimi i parë i Shaqirit pas transferimit në Lyon

19:37 | 23 Gusht 2021

Xherdan Shaqiri është zyrtarisht lojtar i ekipit francez, Lyon.

Ai ka nënshkruar kontratë tre vjeçare dhe do të marrë pagë 350 mijë euro në muaj.

Ndërkohë, ishte futbollisti nga Zhegra i cili bëri reagimin e parë si futbollist i Lyonit.

“Unë jam Lyon” – shkroi Shaqiri në profilin e tij në Instagram.

Shaqiri ishte pjesë e Liverpoolit që nga viti 2018 kur u transferua nga Stoke City.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by XS (@shaqirixherdan)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara