Rashford kalon 12 orë në ditë në palestrat sportive të Man United, duke qëndruar pranë Ronaldos

14:19 | 12 Janar 2022

Marcus Rashford po bën gjithçka që mundet për të rizbuluar formën e tij me Manchester United.

“The Telegraph” raporton se Rashford po kalon një periudhë të vështirë në karrierën e tij pasi forma dhe besimi i tij janë ulur, por ai ka punuar shumë për të ndaluar rënien e tij të fundit.

Rashford është në terrenin stërvitor të “Djajve të Kuq” 12 orë në ditë, ndërsa kryen tre seanca stërvitore.

Raporti gjithashtu pretendon se ai po zgjedh pesë herë fituesin e Topit të Artë, Cristiano Ronaldon për të pasur masën e tij muskulare në kohën kur ai ishte 24 vjeçar.

Tifozët u kthyen kundër tij në fitoren e së hënës mbrëma në raundin e tretë të FA Cup ndaj Aston Villas, pasi ata vunë në dyshim dëshirën e tij pasi ai hoqi dorë kur dukes se kishte një shans për të kthyer një rikthim./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara