Google ADS

Ramos zbarkon në Seville: Ia kisha borxh gjyshit e babait

14:21 | 4 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Sergio Ramos zbarkoi në aeroportin “San Pablo” këtë pasdite për të zyrtarizuar kthimin e tij në Seville.

Mesfushori 37-vjeçar nga Madridi udhëtoi me një fluturim privat dhe ai u prit nga Victor Orta, drejtor sportiv i ekipit, “Nervionense”, shkruan Arbresh.info.

Tetëmbëdhjetë vjet pas largimit për në Real Madrid, qendërmbrojtësi kthehet në “Ramon Sanchez-Pizjuan”, duke refuzuar ofertat nga Turqia dhe Arabia Saudite.

Në orët e ardhshme ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore dhe do të nënshkruajë kontratën e tij për një sezon me skuadrën e Nervionense para se të fillojë nesër nën urdhrat e trajnerit të tyre të ri, José Luis Mendilibar.

“I emocionuar, po, është një ditë e veçantë, kthimi në shtëpi është gjithmonë. Tani duhet të bëjmë analizat. E kam pritur këtë për disa muaj, por i lumtur që kthehem. Do të kemi kohë për të bërë konferencën për shtyp dhe prezantimin duke dashur të kthehesha në shtëpi, nuk kishte kuptim të shkoja diku tjetër pa kaluar këtu, ishte një borxh ndaj babait tim, gjyshit tim, Sevillas dhe Puertës, me shumë gjëra që kishin kuptim shumë dhe mendoj se ishte koha”, tha Ramos.

Kthimi i Ramos në Sevilla ka qenë plot dyshime pasi presidenti i klubit, Jose Castro, dhe drejtori sportiv përjashtuan përfshirjen e tij në disa raste gjatë verës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale