Quagliarella barazon rekordin 25-vjeçar të Batistutas

19:52 | 26 Janar 2019

Ylli i Sampdorias, Fabio Quagliarella ka barazuar rekordin 25-vjeçar të Gabriel Batistutas duke shënuar 11 gola radhazi në Serie A.

Sulmuesi e arriti këtë vetëm disa ditë pas ditëlindjes së tij të 36-të që ishte të enjten, transmeton portali arbresh.info.

Quagliogola realizoi në fillim të ndeshjes mbrëmjen e sotme (e shtunë) në Marassi nga pika e bardhë.

Btistuta kishte gjetur rrjetën në 11 xhirot e tij të para në sezonin 1994/95 për Fiorentinan. Megjithatë, Quagliarella ka shënuar në 11 paraqitjet e tij të fundit në Serie A sepse në fillim të edicionit qëndroi në një ndeshje në bankinë.

Veterani nuk ishte i përfshirë në disfatën 4 me 1 kundër Romas më 11 nëntor.

Sidoqoftë, ai ka shënuar 13 gola gjatë 11 ndeshjeve dhe ndeshjet me Udinesen janë duke vazhduar ende./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara