PSG tundohen nga disa lojtarë të lirë në verë, objektivi kryesor Wijnaldum

14:48 | 25 Shkurt 2021

Paris Saint-Germain mund të tundohet të bëjë një lëvizje për mesfushorin e Liverpool, Georginio Wijnaldum, në një transferim të lirë, raporton Le Parisien.

Udhëheqësit e Ligue 1 me sa duket po përpiqen të nënshkruajnë David Alaba nga Bayern Munchen, përcjell arbresh.info, megjithëse raporti sugjeron që ata gjithashtu mund të shikojnë lojtarë të tjerë që po i afrohen fundit të kontratave të tyre.

Kjo përfshin si Lionel Messi, Sergio Aguero dhe Memphis Depay, edhe pse Wijnaldum, marrëveshja e të cilit me Liverpool skadon në verë, sugjerohet si objektivi kryesor./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara