Google ADS

PSG kërkon Paqueta, ja sa para kërkon Milan

11:16 | 25 Dhjetor 2019

PSG që një kohë është duke shfaqur interesim për mesfushorin e Milanit, Lucas Paqueta.

Sipas Calciomercato, “Rosonerët” kanë kërkuar 35 milionë euro për 22-vjeçarin, transmeton portali arbresh.info.

Paqueta u transferuar në “San Siro” nga Flamengo janarin e kaluar për 38 milionë euro, mirëpo nuk është duke kaluar formën më të mirë të mundshme në Seria A.

Disa raportime thonë që drejtori i PSG-së, Leonardo Araujo është fans i madh i lojtarit dhe ka dëshirë të madhe ta transferojë brazilianin në “Parkun e Princave”.

Paqueta për gjigantin italian ka shënuar vetëm një gol dhe ka kontribuar me tri asistime në 30 paraqitje në të gjitha garat./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale