Google ADS

Probleme te Gjermania, Nagelsmann zbulon se kur rikthehet “gardiani”

22:10 | 27 Maj 2024
D.H

Probleme me stomakun për Manuel Neuer, kapitenin e Gjermanisë. Portieri i Bayern Munich nuk ka qenë pjesë e grupit të Kombëtares, që ka nisur zyrtarisht sot përgatitjet për Euro 2024.

Skuadra e Nagelsmann kërkon të performojë sa më mirë në Europianin e shtëpisë, ndërkohë që Neuer do të mungojë disa ditë.

Asgjë shqetësuese për 38-vjeçarin, i cili do të mungojë pak ditë. Siç njofton edhe trajneri i kombëtares së Gjermanisë.

“Për momentin nuk është asgjë serioze, Manuel ka një infeksion gastrointestinal. Të enjtën e pres në stërvitje”, deklaroi Nagelsmann.

Gjermania është pjesë e grupit A, aty ku do të ketë kundërshtarë Skocinë, Hungarinë dhe Zvicrën.