Pochettino: Mudryk duhet ta kuptojë më mirë lojën

11:19 | 18 Shtator 2023

Mauricio Pochettino ka thënë se Mykhailo Mudryk duhet ‘të kuptojë më mirë lojën’, pasi ukrainasi përsëri pati vështirësi në barazimin pa gola të Chelseat në Bournemouth.

Anësori ende nuk e ka gjetur rrjetën në 21 paraqitje me Chelsea që kur erdhi nga Shakhtar Donetsk në janar me një kontratë prej tetë vjet e gjysmë, shkruan Arbresh.info.

Ai u zëvendësua nga Cole Palmer në minutën e 63-të në stadiumin Vitality.

Pochettino sugjeroi se Mudryk është ende në rritje me Premier League .

“Ai po përmirësohet. Ai ende ka nevojë të mësojë; Premier League është shumë e shpejtë, shpejtësia e lojës është shumë e lartë. Unë mendoj se ka të bëjë me të kuptuarit e lojës më mirë, përpiquni të jeni më të lidhur ndonjëherë me ekipin. Ne duhet të japim kohë dhe t’i japim mjetet që ai të përmirësohet gjatë sezonit”, tha trajneri i Chelseat për Sky Sports.

Blutë qëndrojnë në vendin e 14-të në tabelë me vetëm pesë pikë të marra nga pesë ndeshje të deritanishme, pasi lojtarët e grumbulluar janë të vështirë për të performuar./Arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme