Pirlo: Më vjen mirë për Juventus, por në Champions…

22:47 | 23 Korrik 2018

Me rastin e prezantimi të programacionit të Sky për vitin e ardhshëm, Andrea Pirlo ka folur për Juventus dhe blerjen e Cristiano Ronaldo nga ana e bardhezinjve.

“Crisitano mund të sjellë atë diçka më shumë që i duhet Juventus-it. Më vjen mirë për ata, që kanë marrë një kampion të madh. Por nuk është e thënë se do ta fitojnë Champions-in evtëm pse blen një kampion të madh”, ka thënë ish-mesfushori bardhezi.

“Ronaldo është një lojtar që zhvendos ekuilibrat dhe mund t’i shërbejë Juventus-it për të fituar këtë Champions. Është një lojtar i fortë, do të bëjë diferencën”.

Shpërndaje në rrjete sociale