Paul Merson: Chelsea janë ende në garën për titull

15:24 | 13 Janar 2021

Paul Merson beson se Frank Lampard duhet t’i jepet kohë në Chelsea, sepse natyra e çuditshme e sezonit do të thotë se ata janë ende në garën për titull.

Chelsea i Lampard shkon në Fulham të Shtunën Mbrëma, pasi ka fituar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e fundit në Premier League, duke i lënë ata jashtë gjashtë më të mirëve.

Sidoqoftë, duke pasur parasysh natyrën e mbushur me njerëz të sezonit të Premier League, Merson beson se Chelsea janë vetëm një grusht fitoresh larg nga të qenit përsëri në garë për titullin dhe mendon se Blutë duhet të kenë një plan që përfshin dhënien e kohës Lampard.

Nëse Chelsea nuk e mund Fulham, a duhet ta shkarkojë Frank Lampard?

Varet se çfarë dëshiron Chelsea këtë vit, është mirë të thuash: ‘Le ta heqim qafe Frank’ por kush hyn? A kthehen përsëri për Rafa Benitez? Nëse do të sillni Andriy Shevchenko, cili është ndryshimi? Theshtë njësoj si Lampard, ai nuk ka menaxhuar lojtarë të klasit botëror dhe do të duhet kohë.

Nuk është sikur mund të sillni një Carlo Ancelotti për një rregullim të shpejtë. Herët ose vonë, duhet të ketë një plan në Chelsea. Ju nuk mund të shpenzoni 200 milion £ dhe të mendoni se do të fitoni kampionatin, nuk funksionon kështu./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara