Notat e lojtarëve: Milan 1-3 Fiorentina, vlerësim i ulët për Rossonerët

23:11 | 29 Shtator 2019

Milani ka pësuar një tjetër humbje në Serie A, kësaj radhe nga Fiorentina, për ta thelluar krizën e skuadrës.

Në ndeshjen e zhvilluar në San Siro, Rossonerët bënë paraqitje më të dobët, prandaj nota e tyre mesatare (6.45) është më e ulët në krahasim me atë të Violas (6.99).

Golashënuesi Gaetano Castrovilli ka marrë vlerësimin më të lartë (8.3) në këtë ndeshje, i ndjekur nga golashënuesi i vetëm i Milanit, Rafael Leao (8.3) dhe Milan Badelj (8.1).

Nota më e ulët ka shkuar për Mateo Musacchion (5.3), i cili u përjashtua me karton të kuq.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Lajmet më të lexuara