Neymar: Mbappe është e tashmja dhe e ardhmja e PSG-së

08:15 | 22 Maj 2022

Mbappe zyrtarisht ka rinovuar kontratën me PSG dhe do të jetë pjesë e francezëve  deri nëvitin 2025.

Ylli francez i ka dhënë fund “telenovelës” së zgjatjes së kontratës dhe është bindur nga pronarët e PSG për të vazhduar qëndrimin e tij në Paris.

Bashkëlojtari i tij, Neymar u shpreh i lumtur me rinovimin e kontratës së francezit.

“Ai është një lojtar i klasit botëror, e tashmja dhe e ardhmja e këtij klubi. Jam shumë i lumtur që Kylian – i cili është miku dhe shoku im i skuadrës, po qëndron këtu në Paris”, u shpreh braziliani.