Google ADS

Ndërron jetë në moshën 25-vjeçare futbollisti afrikan

18:27 | 23 Qershor 2020
A. B.

Sulmuesi i Togos, Kossi Koudagba, ka ndërruar jetë në moshën 25-vjeçare nga malaria.

Koudagba, i cili ishte duke luajtur për ASC Karan, ishte golashënuesi më i mirë i ligës së Togos për dy vite radhazi dhe triumfoi në kampionat në vitin 2019.

Ai u largua nga Kara pas pezullimit të edicionit për shkak të koronavirusit për të qëndruar me të afërmit e tij në Devie, shkruan BBC-ja.

Federata e Futbollit të Togos ka shprehur ngushëllimet e saj për vdekjen e futbollistit.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme