NBA, Boston mbetet në lojë, rihap serinë ndaj Miamit

13:10 | 26 Shtator 2020

Boston Celtics nuk dorëzohet dhe rihap serinë e finales së Lindjes ndaj Miami Heat.

Skuadra më e titulluar e NBA triumfoi lehtësisht në ndeshjen e 5-të mes tyre me rezultatin 121-108 duke e ngushtuar në 3-2 serinë e përballjeve mes tyre.

Miami vazhdon të jetë vetëm një ndeshje larg finales së madhe të NBA, megjithatë tashmë edhe Boston ka më shumë shanse për të realizuar një përmbysje të jashtëzakonshme.

Jason Tatum me 31 pikë 10 rebound dhe 6 asiste ishte më i miri mbi parket për Celtics që u ndihmuan edhe nga paraqitja e mirë e Brwon që realizoi 28 pikë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara