Mustafi pranon asistimin e Bardhit dhe shënon golin e parë me Levanten

15:01 | 28 Nëntor 2021

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi ka gjetur golin e parë me fanellën e Levates.

Levante është duke luajtur në udhëtim te Real Betis në kuadër të xhiros së 15-të të La Ligës.

Ata arritën të gjejnë shpejt golin pas vetëm shtatë minutave lojë.

Goli i tyre u shënuar nga mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi i cili u transferua në verë te skaudra spanjolle si lojtar i lirë.

Goli i Mustafit u asistua nga futbollisti tjetër shqiptar, Enis Bardhi.

Për Mustafin ky ishte goli i parë i tij me Levanten, ndërsa i shtati në LaLiga, pasi gjashtë të tjerë i kishte shënuar me Valencian./Arbresh.info

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara