Murici mbanë portën e pastër në fitoren tronditëse nga Man City

22:54 | 9 Janar 2019

Aro Murici ka mbajtur portën e pastër në takimin e sotëm (e mërkurë) si startues mes Manchester Cityt dhe Burtonit.

Portieri i Përfaqësues së Kosovës dhe kampionit në fuqi të Premierë Ligë ka mbajtur portën e pastër në fitoren me rezultat tronditës 9 me 0 të skuadrës së tij këtë mbrëmje kundër Burtonit në kuadër të gjysmëfinales në Carabou Cup, shkruan portali arbresh.info.

Djelmoshat nën udhëheqjen e trajnerit Pep Guardiolas tani kanë siguruar një vend në finale të Carabao Cup për të katërtën herë brenda gjatë viteve të fundit.

Sulmuesi brazilian Gabriel Jesus shënoi katër herë, ndërsa yjet si Kevin De Buryne, Olexandr Zinchenko, Philip Foden dhe Kyle Walker realizuan nga një herë në portën e Bradley Collins.

Goli i fundit u shënua nga Riyad Mahrez duke i dhënë fund kështu kësaj ndeshje gjysmëfinale të pamëshirshme nga gjiganti anglez./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara