Google ADS

Muller ka vendosur të pensionohet nga kombëtarja gjermane

14:40 | 10 Korrik 2024
D.H

Thomas Muller ka vendosur të pensionohet nga kombëtarja e Gjermanisë.

Kështu ka bërë të ditur Christian Falk nga e famshmja Bild, shkruan Arbresh.info.

Pas humbjes në çerekfinale nga Spanja nga kombëtarja gjermane do të pensionohet Thomas Muller.

34-vjeçari është pjesë e ‘pancerave’ që nga viti 2010.

Teksa në vitin 2014 ka fituar Kupën e Botës të mbajtur në Brazil ku ishte një nga lojtarët kryesor në atë triumf.

Po ashtu në Kampionatin Botëror të 2010 ishte pjesë e Gjermanisë, ku ‘pancerat’ zunë vendin e tretë.

Me Gjermaninë ai ka luajtur gjithsej 129 ndeshje dhe ka shënuar 45 gola./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale