Google ADS

Milani shfaq interesim në Hans Hateboerin

23:14 | 12 Janar 2018
Arbresh Info

Milani është i interesuar në mbrojtësin e krahut të djathtë të Atalantas, Hans Hateboer.

24-vjeçari iu bashkua Orobicit nga FC Groningen janarin e kaluar dhe ka bërë 17 paraqitje në Serie A deri tani këtë sezon duke kontribuar me një asistim në fitoren ndaj Crotones, transmeton portali arbresh.info.

Sipas mediave në Holandë, “Rossonerët” janë duke vëzhguar holandezin me qëllimin për të nënshkruar me të këtë muaj ose gjatë verës.

Megjithatë, Atalanta është e vendosur për tu mbështetur në shërbimet e Hateboerit, i cili ka siguruar pozitën startuese këtë sezon.

Milani aktualisht qëndron në pozitën e 11-të në tabelë me vetëm 28 pikë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme