Milani interesohet për Riqui Puig

23:17 | 28 Dhjetor 2020

AC Milani është i interesuar për ta huazuar mesfushorin e Barcelonës, Riqui Puig gjatë afatit të janarit.

Sipas Sky Sport Italia, “Rossonerët” kanë bërë kontaktin e parë me katalunasit për shërbimet e 21-vjeçarit, transmeton lajmi.net.

Puig nuk është duke zhvilluar minuta aq sa duhet nën urdhrat e trajnerit Ronald Koeman, andaj është i hapur për largimin nga “Camp Nou” në formë huazimi.

Milani nuk është i ri për këto lloj marrëveshje, sepse verën e kaluar arritën marrëveshje për Brahim Diazin nga Real Madridi dhe Diogo Dalotin nga Manchester Unitedi.

Kjo do ta lejonte Puig të luante në një ligë të vështirë si Seria A dhe ndoshta t’i rriste çmimin nëse Barcelona vendos ta shesë në të ardhmen e afërt.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara