Milan publikon listën e të ftuarve ndaj United, shumë mungesa

14:39 | 10 Mars 2021

AC Milan ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Manchester Unitedit.

Dy skuadrat takohen në “Old Trafford” në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Evropës, shkruan lajmi.net.

Në listën e publikuar, yjet si Hakan Çalhanoglu, Ante Rebic, Ismael Bennacer dhe Zlatan Ibrahimovic mungojnë shkaku i lëndimeve.

Lista e plotë:

Portierë: A.Donnarumma, G.Donnarumma, Tatarusanu

Mbrojtës: Calabria, Dalot, Gabbia, Kalulu, Kjaer, Romagnoli, Tomori

Mesfushorë: Castillejo, Diaz, Kessie, Krunic, Meite, Saelemaekers, Tonali

Sulmues: Leao, Tonin.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara