Messi i dhuron fitoren PSG-së

19:14 | 4 Shkurt 2023

Lionel Messi i ka dhuruar fitoren PSG në ndeshjen ndaj Toulouse.

Argjentinasi shënoi golin e fitores në minutëne 58′, ndërsa më parë miqtë kishin zhbllokuar të parët shifrat me Van den Boomen 20′, ndërsa Hakimi barazoi përkohësisht për vendasit.

35-vjeçari ka bërë 18 paraqitje në ligë për PSG-në këtë sezon. Ai ka shënuar 10 gola dhe ka dhënë 10 asistime.

Në ndeshjen e radhës, PSG luan në transfertë ndaj Monacos.

Shpërndaje në rrjete sociale