Google ADS

Mesfushori i njohur konfirmon transferimin në Arsenal

09:06 | 9 Korrik 2018
Arbresh.info

Mesfushori uruguain, Lucas Torriera, shumë shpejtë do të mbartë fanellën e Arsenalit.

Pas eliminimit nga kampionati botëror, ai tashmë pritet të përfundojë testet mjekësore me klubin londinez dhe ta përfundojë transferimin etij në Emirates, transmeton arbresh.info.

Trajneri i ri i Arsenalit, Unay Emery, është duke ndryshuar “pamjen” e mesfushës së Arsenalit dhe dëshiron ta nisë aventurën e tij sa më mirë.

“Kjo është një mundësi shumë e mirë për mua dhe nuk dua ta humbasë”, deklaroi Torreira.

Torriera deri tani ka djersitur fanellën e gjigantit italian, Sampdoria. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme