Marcelo nuk është duke shkuar askund

09:36 | 11 Qershor 2021

Prestigjiozja spanjolle “Marca”,  me anë të një artikulli njoftoi se braziliani nuk do të lëviz nga Madridi.

Përjashtuar një ndryshim të papritur në rrethana, Marcelo do të qëndrojë në Real Madrid për sezonin 2021/22. Ky është viti i fundit i kontratës së tij, e cila përfundon në qershor të vitit 2022.

Mbrojtësi i majtë u përmend si një nga lojtarët që mund të transferohej këtë verë, por ai ra në kontakt me drejtorët e klubit për të diskutuar situatën e tij. Braziliani ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me përgjegjësit në Estadio Santiago Bernabeu dhe ata e siguruan atë se nuk kishte asgjë për t’u shqetësuar.

Mendimi i Carlo Ancelotti ka qenë një faktor në vendimin për të mbajtur Marcelo gjithashtu, me italianin që ka përdorur mbrojtësin 53 herë në sezonin 2014/15. Ky është numri më i lartë i ndeshjeve që Marcelo ka arritur në një vit si lojtar i Real Madrid.

Tani, ai nuk është titullar në mbrojtësin e majtë pasi ai rol i takon Ferland Mendy. Për më tepër, Miguel Gutierrez iu dha minuta në mbrojtje të majtë drejt fundit të sezonit të kaluar dhe mbetet një perspektivë premtuese.

Sidoqoftë, Real Madrid e mban Marcelon me shumë vëmendje. Ai është zëvendës-kapiten dhe madje mund të bëhet kapiteni kryesor nëse largohet Sergio Ramos.

Prandaj, klubi do të respektojë dëshirat e lojtarit, i cili dëshiron të përfundojë kontratën e tij.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara