Manchester City interesohet për yllin e Marseille

15:16 | 15 Prill 2020

Manchester City ka interesim për qendërmbrojtësin e Marseille, Boubacar Kamara.

20-vjeçari ka impresionuar të gjithë me paraqitje të nivelit të duhur dhe kjo ka bërë të këtë vëmendjen e gjigantit anglez, transmeton portali arbresh.info.

Trajneri i “Qytetarëve” është duke pas probleme të mëdha në mbrojtje, andaj dëshiron ta transferojë Kamara në verë.

Thuhet se tekniku spanjoll e sheh Kamara si zëvendësuesi adekuat i Laporte.

Kartoni i lojtarit vlen rreth 5 milionë euro./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara