Google ADS

Liverpooli mposht Tottenhamin, tjetër hap fals i ‘spursave’ në garë për Champions League

19:30 | 5 Maj 2024
D.H

Liverpooli ka arritur të shënoj fitore me rezultat 4-2 në kuadër të ndeshjes së 35-të në Premier League ndaj Tottenhamit.

Serinë e golave e hapi Mohamed Salah në minutën e 16-të, shkruan Arbresh.info.

Ndërsa në minutën e fundit të pjesës së parë Robertson dyfishoi epërsinë.

Liverpooli nuk u ndal as në pjesën e dytë kur shënoi edhe dy herë të tjera.

Gapko realizoi në minutën e 50-të për 3-0, kurse nëntë minuta më vonë Harvey Eliott shënoi një supergol për 4-0.

Tottenham ‘u zgjua nga gjumi’ në minutën e 72-të, kur Richarlison shënoi golin për të ngushtuar epërsinë.

Ndërsa pesë minuta më vonë ‘spurs’ realizuan edhe golin e dytë përmes jugkoreanit Heung-Min Soon.

Deri në fund Tottenhami pati një rast të mirë shënimi por Alisson ishte në vend.

Kurse Liverpooli iu anulua një gol në minutat shtesë i shënuar nga egjiptiani Salah.

Pas kësaj fitore Liverpooli ka 78 pikë dhe është i treti kurse Tottenhami bën një tjetër hap fals për kualifikim në Champions League ku ka 60 pikë dhe ndodhet në pozitën e pestë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme