Liverpool mund të forcohet nga kthimi i dy lojtarëve në ndeshjen e ardhshme

14:53 | 23 Shkurt 2021

Kampionët në fuqi të Premier League kanë humbur katër ndeshjet e tyre të fundit në kampionat, por do të dëshirojnë të rikthehen te fitoret kundër skuadrës së Sheffield United që është në fund të tabelës dhe kanë humbur tre përplasjet e tyre të fundit.

Njerëzit e Jurgen Klopp mund të forcohen nga kthimi i dy lojtarëve kryesorë për udhëtimin në Bramall Lane, shkruan TheStar.

Diogo Jota pritet të kthehet në stërvitje këtë javë pas më shumë se dy muajsh nga një dëmtim në gju, megjithëse stafi mjekësor i Liverpool beson se ndeshja e së dielës është shumë shpejt për portugezin për tu rikthyer, ndërsa mesfushori brazilian Fabinho gjithashtu mund të deklarohet i disponueshëm për zgjedhje.

Jordan Henderson, kapiteni i Liverpool, çaloi gjatë humbjes së shtunës ndaj Everton, transmeton arbresh.info.

Sheffield, natyrisht, ka probleme të dëmtimeve gjithashtu, me Chris Basham që u bashkua me mbrojtësit tjerë kryesorë, John Egan dhe Jack O’Connell, në dhomën e trajtimit të Bramall Lane./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara