Liverpool arrin marrëveshje personale me Thiago Alcantara-n

13:43 | 16 Gusht 2020

Liverpool ka arritur marrëveshje personale me yllin e Bayern Munich, Thiago Alcantara, i cili do nënshkruajë kontratë katërvjeçare.

Skuadra e Jurgen Klopp do paguajë 27 milionë euro për shërbimet e spanjollit, transmeton portali arbresh.info.

Sipas RMC Sport, Thiago i ka përshëndetur bashkëlojtarët në Gjermani.

Gjithashtu 29-vjeçari ka gjetur edhe shtëpi në Angli, aty ku pritet të transferohet pas përfundimit të Ligës së Kampionëve.

Tashmë ka mbetur vetëm që Bayern Munich dhe Liverpool të arrijnë marrëveshje për kartonin e lojtarit./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara