Google ADS

Leverkusen me një këmbë në finale të Europa League, shkon në 47 seria pa humbje

22:59 | 2 Maj 2024
D.H

Leverkuseni ka arritur të shënoj një fitore të madh në udhëtim tek Roma me rezultat 2-0 në kuadër të gjysmëfinales së parë të Europa League.

Gjermanët e dominuan pjesën e parë kur edhe shënuan në minutën e 28-të përnes Florian Ëirtzit, shkruan Arbresh.info.

Teksa goli i dytë erdhi në minutën e 73-të përmes një supergoli të Andrich.

Roma pati dy mundësi të mira deri në fund të ndeshës mirëpo nuk arriti ti shfrytëzoi.

Sfida e radhës luhet javën tjetër në Gjermani ku Leverkuseni ka një epërsi solide ndaj romakëve, për të arritur në finale.

Kjo ishte ndeshja e 47 pa humbje e skuadrës së drejtuar nga Xabi Alonso që po luftojnë për trofeun e parë dhe historik në Evropë, pasi arritën të fitojnë Bundesligën./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale