Google ADS

Lëndohet edhe një tjetër lojtar i Zvicrës

14:56 | 23 Mars 2023

Një tjetër lojtar i Kombëtares së Zvicrës është lënduar.

Pas Xherdan Shaqirit e Andi Zeqirit, Zvicra të niset për Serbi edhe me një mungesë tjetër.

Breel Embolo ka pësuar lëndim në stërvitjen e sotme dhe nuk do të jetë i gatshëm për lojë.

“Breel Embolo duhet të largohet nga kampi kombëtar për shkak të problemeve në gju dhe do të kthehet te Monaco” thuhet në njoftimin e Federatës së Zvicrës.

“Helvetikët” do të takohen me Bjellorusinë në kualifikueset e Kampionatit Evropian në ndeshjen që luhet në Novi Sad të Serbisë.

Më pas Zvicra luan të martën në Gjenevë kundër Izraelit.

Shpërndaje në rrjete sociale