Google ADS

Lëndohet Benjamin Kololli, disa javë jashtë fushave

20:00 | 15 Dhjetor 2020

Mesfushori dhe mbrojtësi i majtë i Kosovës, Benjamin Kololli është lënduar dhe pritet që t’i mungojë skuadrës FC Zurich për disa javë.

Këtë e ka konfirmuar me anë të një postimi në Twitter skuadra zvicerane ku ka thënë se Kololli ka pësuar një lëndim që do ta lë atë jashtë fushave për disa javë.“Në ndeshjen si mysafirë kundër FC Lugano, Benjamin Kollolli do të mungojë shkaku i një lëndimi muskulor dhe do të jetë jashtë për disa javë shkaku i këtij lëndimi”, thuhet në këtë postim.

“Shërim të shpejt, Benji!”.

Kujtojmë se Kololli ishte në një formë të mirë këtë sezon për Zurichun, ku kishte shënuar disa gola dhe bërë disa asistime./eo

Shpërndaje në rrjete sociale