Legjenda e Manchester United do të emërohet trajner i Chelsea

18:14 | 3 Qershor 2018

Mediat angleze raportojnë se ka pasur një ndryshim rrënjësor përsa i përket përzgjedhjes së trajnerit të ri të Chelseat, duke bërë që tashmë në pole të kalojë Laurent Blanc.

Ndonëse dukej thuajse e kryer marrëveshja me Maurizio Sarrin, duket se në fund Abramovich ka vendosur të mos paguajë 8 milionë eurot e kërkuara nga Napoli për kartonin e italianit.

Pikërisht për këtë arsye, manjati rus ka hedhur sytë nga trajneri francez, që ka pasur një eksperiencë pozitive edhe me PSG-në dhe për më tepër, vjen pas një periudhe pauze të karrierës së tij dhe kërkon të marrë revansh.

Muarizio Sarri ishte në fakt preferenca e parë e drejtuesve të Chelseat, por duhen paguar 8 milionë euro te Napoli, për të marrë kartonin e tij, ndaj edhe ka ndodhur ky ndryshim plani.

Shpërndaje në rrjete sociale