Google ADS

Leedsi dhe Norwichi pas Elvis Rexhbeqajt

11:29 | 2 Maj 2019
Arbresh.info

Elvis Rexhbeqaj është një ndër futbollistët më perspektiv shqiptar në ligën elitare gjermane.

Mesfushori po kalon nëpër një sezon fantastike me skuadrën e Wolfsburgut, ku ka rënë në sy të ekipeve angleze.

Në fakt, sipas të përditshmes gjermane, BILD, lojtari tashmë ka zgjuar interesimin e Leeds United dhe Norwich Cityt.

Te dyja skuadrat raportohet se janë të gatshëm të ndajnë tetë milionë euro për shërbimet e 21-vjeçarit, i cili ka kontratë të vlefshme me “ujqërit” edhe për një sezon.

Megjithatë, lojtari synon të qëndrojë te klubi gjerman dhe synon ta bindë trajnerin Oliver Glasner.

Ndryshe, Rexhbeçaj është produkt i akademisë së Wolfsburgut gjersa këtë sezon ka pasur rastin të paraqitet 22 herë, ku ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim.

Të ngjashme