Google ADS

Krerët e FVK-së marrin pjesë në kongresin e FIVB-së dhe Asamblesë Gjenerale të CEV-it

09:16 | 22 Shtator 2022
K.B

Krerët e FVK-së marrin pjesë në kongresin e FIVB-së dhe Asamblesë Gjenerale të CEV-it

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi, po qëndrojnë në Arnhem të Holandës, ku do të marrin pjesë fillimisht në asamblenë gjenerale të CEV-it, të enjten, më 22 shtator.

Ndërsa, nga data 23 shtator deri më 25, ata do të jenë prezent në punimet e kongresit të 38 të FIVB-së ku, ndër të tjera, do të fillojë edhe faza finale e Kampionatit Botëror në volejboll për femra. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme